مقایسه انسولین در بیماریهای دیابت کنترل شده و کنترل نشده

insulin

طبق آخرین تحقیقات و پژوهشهای بدست آمده درباره انسولین در بیماران دیابت  مطالبی را در ادامه مطلب بخواند  و در این باره بیشتر بدانید درمطالعه ای که نتایج آن در مجله ی JAMAمنتشر گردید، پرفسور Buseاز دانشگاه کارولینای شمالی و همکارانش به مقایسه ی نتایج درمان با تزریق روزانه ی انسولین بازال glargineبا تزریق روزانه ی ترکیب  انسولین  بازال degludecو داروی لیراگلوتاید (آگونیست GLP-1) دربیمارانی با دیابت نوع ۲ کنترل نشده پرداختند.

دستیابی به کنترل بهینه ی قندخون برای اکثر  بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ یک چالش است، کمتر از یک سوم بیماران تحت درمان با انسولین پایه(بازال) قادر به دستیبابی به مقدار هموگلوبین  گلیکوزیله ی  کمتر از ۷ درصد هستند. در این کارآزمایی ۵۵۷ بیمار که دیابت آنها تحت  کنترل نبود، بصورت تصادفی دردو گروه : تزریق همزمان degludecهمراه با لیراگلوتاید (۲۷۸= n) و گلارژین (۲۷۹=n) به تنهایی شرکت  کردند. این کارآزمایی  بمدت  ۲۶ هفته  در ۷۵ مرکز در ده کشور انجام شد.

محققان دریافتند: مقدار هموگلوبین A1C  برای گروهی که تحت رژیم ترکیبی degludec/ liraglutideبودند بیشتر از گلارژین به تنهایی، کاهش یافت.

تجزیه و تحلیل های ثانویه نشان داد کاهش مقدار هموگلوبین A1C  در رژیم ترکیبی دو داروی انسولین  degludecو لیراگلوتاید بیشتر است. همچنین وزن بیمارانی که تحت درمان با این رژیم دارویی بودند کاهش یافت، درحالیکه تزریق انسولین گلارژین با افزایش وزن بیماران همراه بود. همچنین میزان بروز هیپوگلایسمی در گروه تحت درمان ترکیبی پایین تر گزارش گردید.عوارض کلی و جدی در هر دو گروه مشابه بود، بجز عوارض غیر جدی  گوارشی  که در گروه تحت درمان ترکیبیdegludec/liraglutideبیشتر مشاهده گردید.

نویسندگان مقاله می گویند: تحقیقات بیشتری برای ارزیابی دوام اثربخشی این درمان ترکیبی در مطالعات بلند مدت و بصورت بالینی باید انجام شود، همچنین باید به ارزیابی پذیرش بیماران و پزشکان برای  انتخاب این گزینه ی درمانی ترکیبی به عنوان درمان جایگزین برای غلبه بر موانع درمانهای شدید پرداخت. بودجه ی این مطالعه توسط شرکت نووو نوردیسک تأمین گردید.

http://diabetestma.org

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مقایسه انسولین در بیماریهای دیابت کنترل شده و کنترل نشده”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید مطمئن

خرید دستگاه پروتز لب

هشدار ! هشدار!

هشدار برای دستگاه پروتز لب

مشتریان گرامی : توجه داشته باشید که اخیراً سایت متفرقه زیادی اقدام به فروش غیر قانونی نمونه تقلبی دستگاه پروتز لب با نام plp یا نام های دیگر می کنند که به دلیل غیر استاندارد بودن دستگاه و نداشتن گارانتی معتبر عوارضی را برای خریداران به همراه داشته است.
لذا توجه داشته باشید که تنها نمایندگی رسمی و فروش دستگاه پروتز plp اصل تحت لیسانس فرانسه و مونتاژ تایوان و با یکسال گارانتی اصل شرکتی فقط و فقط در وب سایت www.plplips.ir می باشد.
هوشمندانه و با دقت خرید کنید!
09301116808